Bayilik Veren Firmalar 2013bayilikverenfirmalarEkonomist Dergisi’nin yaptığı habere göre, Türkiye’ nin en iyi 100 şirketi arasında bulunan firmalar bayilik fırsatı veriyor.

Bu firmalar, bayilik veren firmalar 2013, kategorisindedir. Çünkü aşağıda yer alan 100 bayilik veren firmalar 2013 yılında bayilikler vermeyi planlamaktadır. Yeni trend işler yapmak, bayilik almak isteyen girişimci adayları için aşağıda paylaşacağımız bayilik veren firmaları ve bayilik için istedikleri kriterleri iyice inceleyerek yeni bir ufka yelken açmalarını sağlayacaktır.

1) Merinos: Türkiye genelinde 250 bayilik vermeyi planlayan Merinos, girişimcilerden isim hakkı ücreti talep etmiyor. Merinos’ tan bayilik almak için gerekli olan başlangıç sermayesi ise seçtiğiniz yerin büyüklüğüne göre 150 bin lira ile 1 milyon lira arasında değişmektedir.

2) İstikbal: Türkiye 18 bayilik vermeyi planlayan İstikbal, bayilik almayı düşünen girişimcilerden isim hakkı bedeli talep etmiyor. Başlamak için ihtiyacınız olan sermaye miktarı ise m2 ye göre değişmekte. Bunun için bir fiyat belirtmeyen İstikbal, bayilik başvurusu yapan kişilerle özel olarak görüşmektedir.

3) Bellona: Türkiye genelinde Hedeflediği bayilik sayısı 24 olan Bellona’da girişimcilerden isim hakkı ücreti talep etmiyor. Başlamak için gerekli olan sermaye m2 ye göre değiştiği için Bellona bu konuyu bayilik almayı düşünen girişimci adayıyla özel olarak görüşüyor.

4) Dia Sa: Türkiye genelinde 100 adet bayilik vermeyi planlayan Dia Sa, bayilik alamayı düşünen girişimci adayları ihtiyacınız olan başlangıç sermayesi 2500 Euro olarak belirlenmiş. Dia Sa girişimcilerden isim hakkı ücreti talep etmiyor.

5) Adıyaman Çiğköftecisi: Türkiye genelinde100 adet bayilik vermeyi planlayan Adıyaman Çiğköftecisi, bayilik almak için ihtiyacınız olan başlangıç sermayesi 15-20 bin lira arasında değişiyor. Adıyaman Çiğköftecisi girişimci adaylarından isim hakkı için para talep etmiyor.

6) Turyap: Toplamda Türkiye genelinde 20 adet bayilik vermeyi planlayan Turyap, isim hakkı bedeli olarak girişimcilerden turyap110 dolar + KDV talep ediyor. Turyap’tan bayilik alabilmek için başlangıç sermayesi olarak belirtilen miktar 10 bin $ ile 50 bin $ arasında değişiyor.

7) Komagene: Türkiye genelinde toplam 32 adet bayilik vermeyi planlayan Komagene. Girişimcilerinden İsim hakkı ücreti talep etmeyen Komagene’ den bayilik almak için gerekli olan başlangıç sermayesi ise 10 bin lira. Ayrıca Etsiz çiğ köfte üreten komagene’nin çiğ köftelerini mutlaka deneyin.


8) Mado: Maraşlı dondurmacı olan Mado, toplamda Türkiye genelinde 9 bayilik vermeyi planlıyor. İsim hakkı ücreti ve sermaye gerektirmeyen Mado bayiliğinde, alınan her ürün üzerinden % 3 tanıtım ve reklam katkı payı talep ediliyor.

9) Remax: Toplamda Türkiye genelinde 21 bayilik vermeyi düşünen Remax, girişimcilerden % 6 isim hakkı bedeli alıyor. Remax’ta başlangıç sermayesi 15-25 bin Dolar arasında değişiyor.

10) B-fit: Türkiye genelinde toplamda 87 bayilik vermeyi düşünen B-fit, girişimcilerden isim hakkı bedeli olarak 350 Lira + KDV talep ediyor. B-fit başlangıç için gerekli olan sermaye; 35 bin Lira + KDV olarak belirlenmiş.

 

Diğer Bayilik veren Firmalar 2013 için BURAYA Tıklayın!